Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych...

altI LIGA FORTUNA
Wszystko wskazuje, że spełnią się prognozy Tomasza Korynta w lutym na łamach GG, że obie nasze drużyny I-ligowe będą w końcu maja świętować powrót do Ekstraklasy. Wprawdzie wygrała tylko Lechia, lecz trudno nie uwierzyć, że w trzech ostatnich meczach gdynianie nie zdobędą 3 punktów. Choć kondycja żółto-niebieskich budzi sporo obaw. Kontuzje i kary kartkowe mocno osłabiają siłę gdynian.

Przeciwnie gdańszczanie, którzy prezentują się bardzo solidnie. Grają na wysokim poziomie intensywności do ostatnich minut gry. Niektórzy już mianowali Lechię jako ekstraklasową, choć do pełnego szczęścia brakuje im jeszcze jednego oczka. Arena Polsat Sport prezentuje się bardzo okazale przy wypełnionym amfiteatrze do pond 12 tysięcy widzów. Już wszyscy oczekują derbów 19 maja na tym samym obiekcie, gdzie na 3 tygodnie przed meczem wyprzedano już wszystkie bilety. Na amfiteatrze zasiądzie ponad 36 tysięcy, co będzie frekwencyjnym rekordem tych rozgrywek.

Lechia Gdańsk - GKS Tychy 3:0 (2:0).  Widzów: 12 434.
Bramki: Kacper Sezonienko 13, Iwan Żelizko 45, Maksym Chłań 86.

Lechia: Sarnawśkyj - Piła (90 - Bugaj), Chindriș (90 - Guého), Olsson, Kałahur - Mena, Żelizko (90 - Biegański), Neugebauer, Kapić, Chłań - Sezonienko (75 - Sypek).
Żółte kartki: Piła - Budnicki, Połap, Nedić, Machowski. Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 0:0. Widzów: 2423.
Arka: Lenarcik - Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny (57 - Navarro) - Skóra (87 - Gaprindaszwili), Borecki, Lipkowski (65 - Milewski), Sidibé, Kobacki - Czubak.
Żółte kartki: Hlavica, Tomasik, Jodłowiec - Navarro, Milewski. Czerwona kartka: Sebastian Milewski (80. minuta, Arka, za drugą żółtą). Sędziował: Piotr Idzik (Poznań).

II LIGA E-WINNER
Na zapleczu I ligi szanse na awans ma ponad 10 drużyn. Cieszy dobra i skuteczna gra drużyny z Chojnic u progu sezonu. Wszystko wskazuje, że podopieczni trenera Krzysztofa Brede zagrają o powrót do I ligi. Czy na drodze baraży czy też bezpośredniego awansu to zostanie rozstrzygnięte w trzech ostatnich kolejkach. 2 punkty straty do wicelidera tabeli to prawie nic.
Z kolei Radunia Stężyca najpewniej powalczy o mecze barażowe i tu też nie będzie bez szans.

GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - Chojniczanka Chojnice 2:4 (1:2). Widzów: 712.
Bramki: João Guilherme 17, Jakub Iskra 70 - Wojciech Szumilas 24, Valērijs Šabala 31, Grzegorz Szymusik 58, Hide Vitalucci 68.
Chojniczanka: Primel - Szymusik, Goliński, Edmundsson, Banach - Kolesár (46 - Kozina), Nowacki, Szumilas, Vitalucci (83 - Paprzycki), Prałat (78 - Korczyc) - Šabala (90 - Firmino).
Żółte kartki: Boruń, Fietz, Rogala - Szymusik, Banach. Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork).

Olimpia Elbląg - Hutnik Kraków 0:0. Widzów: 712.
Olimpia: Witan - Sarnowski, Wierzba, Mruk - Sangowski, Spychała, Danilczyk (69 - Jóźwicki), Famulak, Stefaniak (60 - Filipczyk) - Żak, Kozera (69 - Sienkiewicz).
Żółte kartki: Sangowski, Famulak, Mruk - Budziński, Marcinkowski. Czerwona kartka: Marcin Budziński (45. minuta, Hutnik, za drugą żółtą). Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).

Radunia Stężyca - Wisła Puławy 1:3 (0:2). Widzów: 385.
Bramki: Matej Mršić 65 - Kamil Kumoch 38, 42, Jan Flak 74.
Radunia: Odyjewski - Zwoźny (70 - Płotka), Bogusławski (60 - Dejewski), Kurtović, Kwiatkowski - Mršić, Baszłaj (60 - Biskup), Kasprzak (77 - Gulczyński), Łuczak, Słomka - Kuzimski (77 - Mularczyk).
Żółte kartki: Zwoźny, Dejewski, Słomka. Sędziował: Albert Różycki (Łódź).

III LIGA GRUPA 2
Im bliżej końca to nasze pomorskie ekipy grają solidniej. Oczywiście poza KP Starograd, który jest już pogodzony ze spadkiem do IV ligi. Ten sam los zapewne czeka także Wikędu Luzino, lecz postawa drużyny z powiatu wejherowskiego budzi szacunek. Wyjątkowo zawiodła tym razem Cartusia, która wysoko poległa w Czarnkowie.

Kolejka 28 - 4-5 maja
Noteć Czarnków - Cartusia Kartuzy 4:0 (1:0).
Bramki: Łukasz Zenger -2 (6, 57), Wiktor Kacprzak - 2 (83, 90).

Gedania Gdańsk - Pogoń II Szczecin 2:1 (1:0).
Bramki: Filip Sosnowski 29, Paweł Flis 88 - Mateusz Bąk 53.

Świt Skolwin (Szczecin) - KP Starogard Gdański 3:1 (1:1).
Bramki: Kacper Wojdak 3 (k), Szymon Nowicki 49, Łukasz Święty 77 - Karol Zieliński 37 (k).

Vineta Wolin - Stolem Gniewino 1:1 (0:1).
Bramki: Kacper Żmudź 57 - Patryk Soboczyński 28 (k).

Wikęd Luzino - Unia Swarzędz 1:2 (1:1).
Bramki: Eryk Sobków 26 - Adrian Chopcia 31, Filip Soboń 77.

Sokół Kleczew - Unia Solec Kujawski 3:2 (1:2).
Bramki: Mateusz Wzięch 17 (k), 55, 76 - Kacper Witkowski 39, Cezary Kępczyński 42.

Elana Toruń - Flota Świnoujście 0:0.
Polonia Środa Wielkopolska - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:1 (1:0).
Bramki: Jędrzej Drame 35 (k) - Krystian Szczepaniak 73.

Zawisza Bydgoszcz - Błękitni Stargard 2:4 (2:3).
Bramki: Kamil Włodyka 18, Kacper Nowak 34 - Grzegorz Aftyka 9, Michał Marczak 39, 60, Ariel Wawszczyk 41.

IV LIGA POMORSKA
W meczu na szczycie Gryf Słupsk pokazał miejsce w szyku Bałtykowi Gdynia. Po ostatnich wygranych optymiści z Gdyni liczyli już po cichu, że dogonią lidera. Dostali lekcję i swoje marzenia muszą odłożyć na kolejny sezon.
Inny ważny mecz grał wicelider z rezerwami Raduni. Po półgodzinie Jaguar na stadionie w Stężycy przegrywał 0:2. Na szczęście gdańszczanie obudzili się w porę i do końca meczu już tylko oni zdobywali gole. A że zdobyli ich aż 5 to prezes Jadanowski miał powody do zadowolenia.

Pomezania Malbork pokonała w niedzielę (5 maja) na wyjeździe Start Miastko. W spotkaniu wygranym 4:0 wszystkie bramki zdobyli dwaj młodzieżowcy: Konrad Nędza i Mateusz Latkiewicz. Ten pierwszy skompletował hat-tricka.
To był dla malborskiej Pomezanii najdalszy wyjazd w rundzie wiosennej. Rywal okupuje ostatnie miejsce w tabeli IV ligi pomorskiej, ale bynajmniej nie był to „mecz bez historii”. Najpierw namieszała pogoda, czyli potwierdziły się prognozy o burzy z gradobiciem. Po około dziesięciu minutach od pierwszego gwizdka sędzia przerwał grę i nakazał zawodnikom schronić się przed nawałnicą.
Po meczu tak komentował mecz trener Pomezanii: - W pierwszej połowie były ciężkie warunki dla obu drużyn. Chociaż boisko tam jest bardzo dobre, to piłka stawała w wodzie. Muszę powiedzieć, że do przerwy gospodarze wysoko zawiesili nam poprzeczkę, grali ofensywnie, stworzyli sobie nawet dwie stuprocentowe sytuacje. W drugiej połowie, gdy słońce trochę osuszyło boisko, nasza przewaga rosła z każdą minutą. Efekt przyniosło też trochę gorzkich słów, które powiedziałem w przerwie, bo na początku meczu moi zawodnicy podeszli do przeciwnika chyba niezbyt poważnie – mówił Paweł Budziwojski. - Cieszę się z kolejnego zwycięstwa. Na wyjazdach dobrze nam idzie, jeszcze trzeba poprawić grę u siebie i już w ogóle będzie bardzo dobrze – zakończyłÂ  Budziwojski.
Skład Pomezanii: Pelcer – Wąs, Klinkosz, Marszałek, Kobyliński – Nędza, Latkiewicz (62 Gucwa), Śmietanko (77 Bojarczuk), Dziadkowiec, Wesołowski (75 Wiśniewski) - Grabowski (72 Rabenda).

27. kolejka - IV liga pomorska 04/05 maja
Start Miastko - Pomezania Malbork 0:4 (0:1).
Bramki: Konrad Nędza -3 (24, 71, 74), Mateusz Latkiewicz 54.

Radunia II Stężyca - Jaguar Gdańsk 2:5 (2:2).
Bramki: Dominik Stolc 27, Aleksander Reclaw 30 - Klaudiusz Filas 40, Marcin Pietrowski 44, Janusz Surdykowski 78, Paweł Czychowski 80, Andrzej Kaszuba 90.

Gryf Słupsk - Bałtyk Gdynia 4:1 (2:0).
Bramki: Andrzej Łyszyk 24, Maciej Miecznikowski 29, Hubert Klamrowski 73, Patryk Dąbrowski 90 - Igor Jankowski 82.

Gryf Wejherowo - Sparta Sycewice 1:2 (1:0).
Bramki: Krystian Faltyński 2 - Damian Kopciński 75, Łukasz Skierka 80.

GKS Kolbudy - Chojniczanka II Chojnice 1:6 (0:3).
Powiśle Dzierzgoń - Arka II Gdynia 0:3 (0:3).
Bramki: Hubert Turski 15, Ahmed Hafez Hussein Abdallah 18, Vadym Kukuruza 28.

MKS Władysławowo - Grom Nowy Staw 2:5 (2:3).
Bramki dla Gromu: Mateusz Borowski 18, Fabian Urbański 37, Norbert Hołtyn 54, Fabian Urbański 65.

Supra Kwidzyn - Gedania II Gdańsk 2:1 (1:1).
Pogoń Lębork - Anioły Garczegorze 0:2 (0:2).
Bramki: Michał Choszcz 38, gol samobójczy 45.