Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ... Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi...
Lechia skromnie pokonała na Polsat Plus Arena Polonię Warszawa 1:0

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Lechia rozpoczęła marsz po medal?

Gdańscy piłkarze potwierdzili swoje aspiracje do medalowych miejsc T-Mobile ekstraklasy. Po dobrym meczu w Szczecinie, pokonali Pogoń 3:1 mimo, że to właśnie gospodarze prowadzili po pierwszych 45 minutach.

Jerzy Brzęczek jeszcze przed spotkaniem zaskoczył rywali i chyba również samych kibiców Lechii. W bramce od pierwszej minuty pojawił się Łukasz Budziłek, który zimą został pozyskany z Legii Warszawa, zastąpił Mateusza Bąka, którego miejsce w bramce biało-zielonych wydawało się niepodważalne.

Spotkanie nieco lepiej rozpoczęli gospodarze, który w 2 i 4 minucie, najpierw za sprawą Łukasz Zwolińskiego a później Rafała Murawskiego podnieśli temperaturę pod bramką gdańską. Goście stopniowo jednak przejmowali inicjatywę, dłużej utrzymywali się przy piłce i zaczęli „grać swoje”. W 14 minucie Antonio Colak ograł obrońców Pogoni i uderzył na bramkę gospodarzy, a Radosław Janukiewicz z trudem odbił piłkę. Nie minęło 120 sekund a prowadzenie objęli … Portowcy. Ricardo Nunes dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę przedłużył jeszcze Sebastian Rudol, futbolówka trafiła do Zwolińskiego a ten nie zważając na to, ze gra w masce ochraniającej twarz zdobył bramkę uderzając głową.

Gdańszczanie prowadzili grę, ale to Pogoń prowadziła. Lechia starała się doprowadzić przynajmniej do wyrównania, jednak mimo optycznej przewagi wynik nie ulegał zmianie. Po zmianie stron przewaga gości zarysowała się jeszcze bardziej ale dopiero po ponad godzinie gry biało-zieloni dopięli swego. W 62 min. po raz kolejny w tym sezonie pokaz swoich umiejętności dał Stojan Vranjes. Ograł szczecinian i idealnie wyłożył piłkę Antonio Colakowi, który bez trudu doprowadził do wyrównania.

Lechia nie zwalniała i kolejne sekundy wstrząsnęły Szczecinem. Colak po raz kolejny jak w masło wszedł w pole karne gospodarzy, wyszedł sam na sam z bramkarzem i Mateusz Matras nie wiedząc jak powstrzymać przeciwnika „wyciął go”. Obrońca Pogoni obejrzał za ten czyn czerwoną kartkę, a arbiter wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Vranjes uderzył mocno, tuż przy słupku. Wprawdzie Janukiewicz wyczuł jego intencje, ale kilku centymetrów zabrakło mu by zatrzymać piłkę. Gdańszczanie wyszli na prowadzenie i nadal atakowali. Mieli teraz ułatwione zadanie gdyż pojawiła się „dziura” w linii defensywnej rywali.

Nie minęło 10 minut, a już gdańszczanie prowadzili 3:1. Goscie krótko rozegrali rzut rożny. Nazario wbiegł z piłką w pole karne z lewej strony i idealnie wyłożył futbolówkę Gersonowi. Gdański obrońca wykorzystał świetne dogranie kolegi i strzelił swojego pierwszego gola w polskiej ekstraklasie. Po bramce na 3:1 mogła powtórzyć się sytuacja sprzed kilkunastu minut. Również 2 minuty po golu, zagotowało się pod bramką Pogoni. Tym razem jednak Janukiewicz zdołał wybić piłkę.

Gdańszczanie dążyli do podwyższenia wyniku i byli bardzo blisko osiągnięcia celu. W 78 minucie Colak trafił prosto w Janukiewicza. Z kolei w 87 minucie powinien być drugi rzut karny dla gości. Piotr Wiśniewski przewrócił się po starciu z Takafumi Akahoschim i Janukiewiczem. Po analizie sytuacji widać było, że gdańszczanin był faulowany już w polu karnym. Tym razem jednak zakończyło się na żółtej kartce dla bramkarza i rzucie wolnym dla Lechii.

Lechia bardzo dobrze i skutecznie zainaugurowała grę w rundzie finałowej, jeśli podopieczni Jerzego Brzęczka nadal utrzymają taki styl gry i skuteczność, to mogą realnie myśleć nawet o strefie medalowej.

POGOŃ SZCZECIN – LECHIA GDAŃSK 1:3 (1:0)